Пам'ятна монета "20-річчя ухвалення Декларації про державний суверенітет України"


В обігу з 15 липня 2010 року. Присвячена 20-річчю ухвалення Верховною Радою УРСР політико-правового документа, у якому проголошувався державний суверенітет України, як верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади держави в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.

2 гривні - 20-річчя ухвалення Декларації про державний суверенітет України - аверс

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу рік карбування монети, номінал – 2010/ДВІ ГРИВНІ, логотип Монетного двору Національного банку України; у центрі зображено Державний Прапор України (елемент оздоблення – емаль) в обрамленні стилізованого калинового вінка.

2 гривні - 20-річчя ухвалення Декларації про державний суверенітет   України - реверс

На реверсі монети зображено контури карти України на рельєфному ламаному тлі, що символізує непростий шлях творення суверенної держави; розміщено написи: 16 липня/ 1990 року (у центрі на тлі карти), ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ (угорі півколом), ДЕКЛАРАЦІЯ (унизу півколом).

16 липня 1990 Верховна Рада Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ став основою Акту про незалежність, який прийняли роком пізніше. Саме в Декларації були прописані неподільність влади держави в межах її території. Тоді це було сміливе рішення - Радянський Союз, звичайно, знаходився на заході свого існування, але багато хто вірив, що в останній момент консервативні сили «відіграють назад» і гласність, і демократію, і перебудову. Ясна річ, тим, хто «розхитував човен» і не йшов у руслі марксистсько-ленінських традицій, в такому випадку не пощастило б. Згадали б, зрозуміло, і про депутатів Верховної Ради, які взяли «узконаціоналістіческій» документ.

У цьому році Декларація відзначає своє 20-річчя. Напередодні цієї дати НБУ вирішив випустити пам'ятну монету. Вона стане 27-ї представницею серії «Відродження української державності» - вже є монети з нагоди прийняття Конституції, відродження грошової одиниці України, Дня Незалежності, Збройних сил і ювілею самого НБУ.

Номінал нової монети - 2 гривні. Тираж середній - 35 тисяч штук. Але на відміну від багатьох інших представниць цієї ж серії її випуск в сріблі не планується. Вона буде виготовлена тільки з нейзильберу.

На аверсі монети розміщено малий Державний герб України, в центрі якого зображено прапор. Він, до речі, буде кольоровим. Це перша нікелева монета недорогоцінних, на яку нанесена кольорова емаль. На реверсі - контури карти України, намальовані на ламаній рельєфі. Згідно з задумом художників, фон символізує «непростий шлях творення суверенної держави». Монета надійде в продаж вже сьогодні. І за оцінками нумізматів, може коштувати від 15 до 25 гривень.

 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 3
да уж, на аукро особого ажиотажа с предложением не наблюдается, есть одно предложение и цена сходу такая себе скромная в 50 гривен. Что то не ладное чую :)
Куплю эту монету 093 671 32 06
какая цена для Вас приемлема? У меня самого пока ее нету.